henkilökunta

Suomalais-ruotsalaisella kulttuurirahastolla on kaksi sihteeristöä, yksi Suomessa ja yksi Ruotsissa.

Suomen sihteeristö käsittelee Suomessa asuvien/toimivien hakijoiden apurahahakemuksia ja Ruotsin sihteeristö käsittelee Ruotsissa asuvien/toimivien hakijoiden apurahahakemuksia.

Sihteeristö Suomessa

Rahastonjohtaja

Gunvor Kronman

+358 (0)40 745 1738

gunvor.kronman@hanaholmen.fi

Hallintojohtaja

Satumari Hagelberg

+358 (0) 50 30 50 854
satumari.hagelberg@hanaholmen.fi

Rahastokoordinaattori

Salla Harju

 +358 (0) 400 466 440
salla.harju@hanaholmen.fi

Sihteeristö Ruotsissa

Rahastonjohtaja

Mats Wallenius

+46 (0) 70 961 1408

mats@kulturfonden.net

Projektipäällikkö
Tandem Leadership, Addeto & talous
Jessica Melin Hirschfeldt
+46 (0) 76 766 50 19
jessica@kulturfonden.net

Rahastokoordinaattori/
Projektipäällikkö
 
Apurahat, hallitus & Globsol 
Anni Heikka
anni@kulturfonden.net