Kontakta oss

Kulturfonden för Sverige och Finland har ett sekretariat i Finland, på Hanaholmens kulturcentrum i Esbo, och ett i Sverige i Stockholm. Kontakta sekretariatet i det land du är bosatt i. 

Finland

Kulturfonden för Sverige och Finland

Hanaholmsstranden 5
FI-02100 Esbo
 

+358 (0) 400 466 440

fonderna@hanaholmen.fi

Fonddirektör

Gunvor Kronman

 +358 (0)9 4350 2400
gunvor.kronman@hanaholmen.fi

Ledig  t.o.m 12 augusti 2018

Administrativ direktör

Satumari Hagelberg

 +358 (0)9 4350 2420
satumari.hagelberg@hanaholmen.fi

                                 

Sverige

Kulturfonden för Sverige och Finland

Riddargatan 13 D
SE-114 51 Stockholm

+46 (0)73 544 79 19

sverige@kulturfonden.net

Fonddirektör

Mats Wallenius

+46 (0) 70 961 14 08 

mats@kulturfonden.net 
 

Projektchef & ekonomiansvarig
Tandem Leadership & Addeto
Jessica Melin-Hirschfeldt
+46 (0) 76 766 50 19
jessica@kulturfonden.net 

Fondkoordinator & projektledare
Bidragsverksamheten & Globsol
Anni Heikka 
anni@kulturfonden.net 
+46 (0) 73 544 79 19
Jobbar 50 %