Kontakta oss

Kulturfonden för Sverige och Finland har ett sekretariat i Finland, på Hanaholmens kulturcentrum i Esbo, och ett i Sverige i Stockholm. Kontakta sekretariatet i det land du är bosatt i. 

Om du vill ställa frågor angående ett bidrag som du har fått eller ansökan som du har lämnat in, vänligen logga in och kontakta oss genom ansökningsportalen.

Finland

Kulturfonden för Sverige och Finland

Hanaholmsstranden 5
FI-02100 Esbo
 

+358 (0) 400 466 440

fonderna@hanaholmen.fi

Fonddirektör

Gunvor Kronman
 

+358 (0)40 745 1738
gunvor.kronman@hanaholmen.fi
 

Administrativ direktör
 

Satumari Hagelberg

+358 (0) 50 30 50 854
satumari.hagelberg@hanaholmen.fi

Fondassistent
 

Susanna Siljander

 +358 (0) 400 466 440
susanna.siljander@hanaholmen.fi

                                 

Sverige

Kulturfonden för Sverige och Finland

Riddargatan 13 D
SE-114 51 Stockholm

+46 (0)73 544 79 19

sverige@kulturfonden.net

Fonddirektör

Mats Wallenius
 

+46 (0) 70 961 14 08 

mats@kulturfonden.net 
 

Fondkoordinator & projektledare

Anni Heikka 
anni@kulturfonden.net 
+46 (0) 73 544 79 19