Kontakta oss

Kulturfonden för Sverige och Finland har ett sekretariat i Finland, på Hanaholmens kulturcentrum i Esbo, och ett i Sverige i Stockholm. Kontakta sekretariatet i det land du är bosatt i. 

Finland

Kulturfonden för Sverige och Finland

Hanaholmsstranden 5
FI-02100 Esbo
 

+358 (0) 400 466 440

fonderna@hanaholmen.fi

Fonddirektör

Gunvor Kronman
 

+358 (0)40 745 1738
gunvor.kronman@hanaholmen.fi
 

Administrativ direktör
 

Satumari Hagelberg

+358 (0) 50 30 50 854
satumari.hagelberg@hanaholmen.fi

Fondkoordinator
 

Salla Harju

 +358 (0) 400 466 440
salla.harju@hanaholmen.fi

                                 

Sverige

Kulturfonden för Sverige och Finland

Riddargatan 13 D
SE-114 51 Stockholm

+46 (0)73 544 79 19

sverige@kulturfonden.net

Fonddirektör

Mats Wallenius
 

+46 (0) 70 961 14 08 

mats@kulturfonden.net 
 

Fondkoordinator & projektledare

Anni Heikka 
anni@kulturfonden.net 
+46 (0) 73 544 79 19